top of page

Dienos ritmas

Auklėtoja ateina į darželį ir pasirengia darbui - tarsi užsivelka auklėtojos rūbą.
Visa diena eina įkvėpimų ir iškvėpimų ritmu.

Iškvėpimas

Vaikai renkasi į darželį, auklėtoja pasveikina kiekvieną paspausdama ranką, pasižiūri į akis. Tai leidžia pajausti nuotaiką, su kuria tąryt vaikas atėjo. Laisvas žaidimas viduje arba lauke - su natūraliais, neišbaigtais, kūrybiškumą skatinančiais žaislais. Kas nori, prisijungia prie prasmingų auklėtojos darbų pagal savaitės ritmą: maisto gaminimo, žaislų plovimo ir pan. Kas nori, piešia natūralaus vaško kreidelėmis. Priešmokyklinukai dirba prie savo projektinių darbelių.

Perėjimas

Tvarkomės. Persirengiame po lauko, su dainele tvarkome bendrąją erdvę.

Įkvėpimas

Ryto ratas. Visi sveikinasi, skaičiuoja, kiek yra vaikų, ko nėra, aptariame, kur jie ir kodėl neatėjo.

Pirštų ir rato žaidimas atitinka metų švenčių ritmą ir kas už lango: lietus, sniegas ir pan.

Perėjimas

Vaikai skaičiuote išskaičiuojami ir eina plautis rankas.

Įkvėpimas

Pusryčiai. Vyresnieji vaikai uždega žvakutę, išsidaliname maistą, dėkojame už vaišes.

Perėjimas

Tvarkomės po pusryčių - kiekvienas nusineša nešvarius indus, budintieji nušluosto stalą, rengiamės į kiemą. Šiuo momentu auklėtoja gan artimai pabendrauja su kiekvienu vaiku. Laikomės minties, kad nėra blogo oro, o tik netinkama apranga.

Iškvėpimas

Buvimas kieme. Žaidimų lauke trukmė priklauso nuo metų laiko. Vaikai laisvai žaidžia, auklėtoja dirba sezono darbus, vaikai gali prisijungti.

Perėjimas

Tvarkomės, sugrįžtame į grupę.

Įkvėpimas

Pietūs. Vyresnieji vaikai uždega žvakutę, išsidaliname maistą, dėkojame už vaišes.

Jei vaikas ko nors nevalgo, iš pagarbos maistui ir jį gaminusioms rankoms, tik ragauja - įdedama labai nedaug, norintys - kartoja.

Perėjimas

Tvarkomės po pietų. Kiekvienas nusineša nešvarius indus, budintieji nušluosto stalą. Ruošiamės pietų miegui - labai jaukus momentas.

Įkvėpimas

Pasaka. Uždegame žvakutę, iškviečiame pasaką. Ji sekama visą savaitę, pagal metų laiką, šventes, grupės poreikius. Tai dvasinis dienos penas. Geriausiai tinka lietuvių liaudies, brolių Grimų pasakos, nes jos surinktos liaudies, kupinos tikrųjų archetipų.

Iškvėpimas

Miegas. Levandų lašelis į delną, kad miegelis būtų saldesnis. Sukalbame maldelę, sudainuojama lopšinė su kiekvieno vaiko vardu - tai padeda visiems nurimti.

Perėjimas

Kėlimasis. Po auklėtojos žodžių "Kas nubudo, gali keltis" vaikai neskubėdami keliasi. Šį metą galima pavadinti pačiu intymiausiu dienos metu, kai stengiamės nesuardyti ore tvyrančios atmosferos, ramybės, tylos, lėtumo.

Įkvėpimas

Pavakariai. Ritualai ir principai tie patys, kaip pusryčių ir pietų.

Perėjimas

Tvarkomės po pavakarių. Tvarka tokia pati, kaip po pusryčių ir pietų.

Iškvėpimas

Laisvas kūrybinis žaidimas, tėvelių laukimas.

bottom of page